Proč nejsou vlastnosti jako vlastnosti?

19. listopadu 2012 v 2:41 |  INDIGO
Indigo děti/lidé

Ať si přečtete jakýkoli článek, řeknete si, ale tohle by mohlo sedět na každé druhé dítě, a máte pravdu..

Kdybych to vzala letem světem, tak charakterizující vlastnosti pro indigo jsou (nebo spíš ty co nejčastěji najdete):

Mají problém s autoritou
Jsou inteligentní
Čestné
Mají rádi přírodu
Jsou citlivé
Předčasně "dospělé"

Je to opravdu jenom výtažek a vůbec jsem nešla do hloubky, ale bohužel pro Indigo (pokud sám sebe někdo chce škatulkovat a bohužel nám nic jiného nezbývá než se nějak pojmenovat, protože pro to není jiné, lepší pojmenování), si lidi často pletou indigo - s neidigo..

A jak víme, tak každá mince má dvě strany, takže se pokusím ukázat rozdíl na pár z těchto vlastností..

Problém s autoritou
V dnešní době má spoustu lidí problém s autoritou. "Normální" lidé, já jim přezdívám "smrtelníci" (Smějící se) mají problém protože jsou to egoisti, byli tak vychováni, nebo protože prostě oni sami chtějí být autorita, prostě mají hrdost, a tak nechtějí aby kdokoliv byl nad nimi.. A možná i jiné příčin ( o kterých nechci a nebudu přemýšlet). Kdežto Indigo to mají tak, že nemají rádi autority, né prože by sami chtěli být autoritou, a nebo protože by jim to ego nedovolilo autoritou nebýt.. Je to protože spousta autorit, vlastně není autorita. když půjdu hodně do extrémů a dám možná i špatný příklad vysvětila bych to nějak takhle:
Spousta lidí, naši rodiče, šéfové, učitelé si myslí, že jenom protože jim něčím či někým byla udělena nějaká pozice automaticky to znamená že jsou jí hodni a že jim jí nikdo nemůže vzít.

Já nerespektuju svoje rodiče a nejsou pro mě žádná autorita už od mých asi 10ti, možná 12ti let a proč? Věděla jsem, kdy mi lžou, kdy se mě snaží obejít, a když si uvědomíte, že jste chytřejší než někdo jiný, vidíte za roh, a on si to neuvědomí, myslí si, že jsou o krok před vámi, ale přitom, vy přesně víte, kam šlápnou příště a přesto vás hází do škatulky: moc malý/á aby to věděl, moc mladý být venku tak dlouho apod.. Snášíte to nějakou dobu, ale vše má svoje hranice, nemůžete respektovat někoho, kdo nerespektuje vás, a tak se AUTORITA RODIČ naprosto míjí účinkem.
Proto Indigo neuznávají autority předem nastavené, jsem autorita protože jsem učitel - PROČ JSEM UČITEL? Protože jsem celou základní školu prochodil s tahákem v kapse, napsal jsem pár testů, dostal se na výšku a protože jsem se hezky usmíval, dali mi diplom? A proto by učitel měl být autorita?

Myslím, že věta, která pobouří nejednoho Indigo by byla: MĚL BY SI MĚ POSLOUCHAT/RESPEKTOVAT, PROTOŽE JSEM STARŠÍ!(a věty podobné).
A lidé tím říkají, jsem starší, a tak jsem i moudřejší, a vím toho víc, jsem schopnější, a ty jsi malý pidižvýk, co nic neví a nezná a proto mě budeš poslouchat, a věřte nebo ne, já jsem si naivně myslela, že to nejesem pouze já, co má problém s autoritami TÍMTO ZPŮSOBEM, ale bohužel, spousta lidí - "smrtelníků" to neřeší, prostě slepě poslouchá a řídí se tím, co jim bylo řečeno, když ještě sotva chodili...

Zjednodušeně řečeno - většina Indgigo to má tak, že jsme si všichni rovni, pokud se někdo nebude snažit ukázat svou "sílu" pomocí HLOUPÝCH VÝMLUV alá JSEM STARŠÍ A TAK BUDEŠ POSLOUCHAT.

Čestnost
Čestných může být spousta lidí, to je pravda, proti tomhle můžu říct akorát jedno, není to jenom o lži jako takové. Idigo vadí nespravedlnost - já jakožto malá jsem kvůli tomu jak se lidé chovali nespravedlně probrečela noci :-) Vadí jim ekonomická situace, války, hladomor - třeba mně hrozně štve, jak se ekonomicky vyspělé země obohacují v Africe na úkor umírajících lidí, využívají jejich nevzdělanosti a bezmocnosti, a sami si plní kapsi penězmi a pupky dobrým jídlem a čistou vodou, a opravdu mně to rozčiluje..
Asi s úplně největším odporem mého názoru jsem se setkala, když asi před dvěma lety zasáhla velká vlna Japonsko, postavila jsem k tomu následovně:
Japonsko je vyspělá země, dokáže se o sebe postarat sama - stejně odmítaly a zvažovaly pomoc, která jim byla nabídnuta, tak na tom zjevně nemohli být tak špatně... Ano bylo mi líto mrtvých lidí, ale hrozně mě rozčilovala medialita, ale opravdu hrozně.. Vadilo mi, že se nikdo takhle nezajímá třeba o Afriku, kde počet lidí, který umřel v Japonsku je jenom zlomek toho, co za stejný rok umře v Africe (A nevím jestli to nazvat karmou nebo osudem, ale svým způsobem, příroda to nemohla nechat jen tak, kolik má Japonsko jaderných elektráren, jak moc jde s technikou dopředu..) a nejvíce mě rozzlobila reakce jedné spolužačky: Však do Afriky se posílají peníze furt žejo...

Nuže, co víc dodat k čestnosti...

Pojmem - mají rádi přírodu/zvířata samozřejmě nemyslím pikniky.. Myslím tím opravdovou lásku.. (moje osobní poznámka : nevadí mi vidět umírat člověka ve filmu, mnohem víc mi rve srdce i sebeměnší zranění zvířete) Já pouze mám ráda přírodu, ale když už si jí užívám, sem tam, tak plnými doušky.. Dřív jsem to dělala víc, představovala jsem si, že rozumím, co si mezi sebou povídají stromy, brala jsem foukání větru a šustění listí za něco víc než to je.. :-) A ono možná je, jenom to teď už necítím/nevidím.

Předčasně dopěspělé a citlivé, je docela těžké vysětlit, především citlivost...

Pokud mluvím o předčasně dospělosti indigo, myslím tím, že vidí věci jasněji a zřetelněji dřív než ostaní děti, chápou a vlastě i nechápou svět, nedokážou pochopit určité věci, ale zato vidí špatnost světa, uvědomují si podstatu lidského bytí, pro mě je tohle pojem, který se mi špatně vysvětluje.. Mám to spjato s pocity, které mně naplnovaly jako dítě, a těžko se popisují... Neumím to uplně přesně a jasně vyjádřit

A citlivost si myslím, že je kapitola sama o sobě.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 _ _ | 10. ledna 2015 v 1:21 | Reagovat

nebo protože prostě oni sami chtějí být autorita, prostě mají hrdost, a tak nechtějí aby kdokoliv byl nad nimi..

Zmatene!!!!

Ja nechci byt autorita (takovi hajzl nejsem), ale svou hrdost mam a opravnene a take nechci aby byl kdokoliv nade mnou = zavidim Robinsonovi Crusoe

2 _ _ | 10. ledna 2015 v 1:28 | Reagovat

/Spousta lidí, naši rodiče, šéfové, učitelé si myslí, že jenom protože jim něčím či někým byla udělena nějaká pozice automaticky to znamená že jsou jí hodni a že jim jí nikdo nemůže vzít./

Pekne napsano!
Jsou to v podstate male rozmazlene decka, ktere si mysli, ze jsou neco, kdyz maji funkci ci nekoho pod sebou!

Dospelaka dela dospelakem to, ze ma pod sebou decka, ktere muze mlatit a poroucet jim - smutne.

3 _ _ | 10. ledna 2015 v 1:38 | Reagovat

/Však do Afriky se posílají peníze furt žejo.../

Me by to nerostililo, protoze je to pravda.

Ze ty penize skonci ve zbranich, to je vec jina.

A pokud si myslis, ze tadz se zije jako prasata v zite, tak ne nezije!
Afrikanec si muze postavit dum kdekoliv, Evropan si musi napred koupit silene drahy stavebni pozemek.... pracovat jen na pozemek nekolik let...

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama